13 Mayıs 2014, İstanbul

Destekle Değiştir, Türkiye’de ilk kez 13 Mayıs 2014 tarihinde Salt Galata, İstanbul’da uygulandı. İlk etkinlik, modelin yerel kültür ve alışkanlıklara uygun olarak uyarlanmasına ve katılımcıların etkinlikte yer alan STK’ları tanımasına olanak sağladı. Etkinlikte projelerini tanıtan Herkes için Mimarlık Derneği, Karakutu Derneği, Toplumsal Duyarlılık ve Şiddet Karşıtları Derneği (Duy-Der) ve Muş Kadın Derneği (Mukadder) etkinlik sonrasında da artan desteklerle projelerine başladılar. 86 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte toplam 70 kişi 4 projeye 55,200 TL destek taahhüdünde bulundu.

Etkinliğe katılan STK’ların projelerindeki gelişmeleri paylaştıkları güncelleme raporlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Destekle Değiştir 2014 Etkinliği Güncelleme Raporu

 

16 Aralık 2014, İstanbul

Destekle Değiştir etkinliğinin ikincisi, 16 Aralık 2014 tarihinde Pera Müzesi, İstanbul’da düzenlendi. Etkinliğe katılanlar Sinemasal Kültür Sanat Derneği, Tarlabaşı Toplumunu Destekleme Derneği (TTM) ve Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Derneği’nin (SPOD) projelerini tanıma ve destekleme fırsatı buldular. 104 kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 92 kişi 3 proje için toplam 45,850 TL destek taahhüdünde bulundu.

Etkinliğe katılan STK’ların projelerindeki gelişmeleri paylaştıkları güncelleme raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Destekle Değiştir, Aralık 2014 Etkinliği Güncelleme Raporu