Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı

Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, TÜSEV tarafından filantropinin gelişimini önemseyen ve bu alandaki bilgi ve becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyen STK çalışanlarına yönelik olarak tasarlandı.

Değişim için Bağış Projesi kapsamında ilk kez 2014 yılında uygulanan program, filantropi alanındaki çeşitli başlıkları içeren 6 modülden oluşuyor. Program, akran öğrenme ve uzmanlarla birebir çalışma yöntemleriyle sunum, tartışma ve vaka çalışmalarından oluşan pratik bir öğrenme-uygulama ortamı sağlıyor.

Programın sundukları:

  • Bilgi paylaşımı, uzmanlarla etkileşim ve grup çalışmalarına katılım,
  • Stratejik bağışçılık, bağışçılığı ilgilendiren yasal ve vergisel mevzuat, hibe veren kuruluşlar ve etkili kurumsal sosyal sorumluluk programları gibi bağışçılığın gelişimine yönelik alanlarda bilgi edinme,
  • Değişim için Bağış e-bülteninde yayınlanan blog yazıları aracılığıyla bilgi ve deneyim paylaşımı,
  • Filantropi alanında faaliyet gösteren uluslararası ağlardan gelen bilgi ve kaynaklara erişim,
  • Türkiye’de filantropi üzerinde oluşturulan ilk çalışma grubu olan ve programın mezunlarından oluşan Filantropi Profesyonelleri Çalışma Grubunun parçası olarak bağışçılığın gelişmesi için TÜSEV kolaylaştırıcılığında yapılan çalışmalara katkı sağlama.

Programa katılanlar neler söylüyor?

 

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, çalıştığım alanın uzmanlarından oluşan ağın bir parçası olmamı sağladı. Altı ay boyunca sosyal değişim için heyecanla çalışan insanlarla birlikte olmak ve birbirimizden öğrenmek çok güzeldi. Bizleri bir araya getirdiği ve alanın profesyonelleşmesine katkı sunduğu için TÜSEV ekibine çok teşekkürler!”

Deniz Başkan

Sabancı Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı süresince alana dair yenilikler, iyi örnekler ve uzmanlar ile görüşme imkanı bulurken çeşitli STK’lardan gelen çalışanlar ile onların pratiklerine yönelik bilgi alışverişinde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca kendi kurumunuza uyarlayabileceğiniz yeni modellerle tanışma imkanı elde ediyorsunuz. Sivil toplum alanında çalışan kişiler için bulunmaz bir fırsat.”

Gözde Kaymaz

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 2. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı ile alanda beraber çalıştığımız arkadaşlarımızın deneyimlerini dinleyebilme, iyi örnekleri gözlemleme fırsatım oldu. Sadece başarılı çalışmaları deneyimlemek değil, aynı zamanda tartışma ortamlarının da olması çok kıymetliydi. STK’lar için finansal sürdürülebilirlik sağlanması için “bağış”, “kaynak” ve “bağışçı” kavramlarının doğru kurgulanması adına programı çok faydalı buldum. Emek veren herkese teşekkür ederim.”

Hülya Bozkurt Doğan

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı’nda sivil toplumda kısıtlı gördüğünüz her alanda önünüze yeni bir pencere açılıyor. Katılımcılarla yapılan her bilgi alışverişinde yeni bakış açıları kazanabildiğiniz, bu alanda var olmak isteyen herkes için ufuk açıcı ve çok keyifli bir eğitim programı.”

Nursema Aydın

Tohum Otizm Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, geçmişten gelen hayırseverlik algısının dışında yenilikçi ve sürdürülebilir bağış kanallarının çeşitlendirilmesi için bizlere sektörde yer alan uzmanların birikimlerinden yaralanma fırsatı sundu. Modüller esnasında farklı alanlarda faaliyet gösteren STK çalışanları ile bir araya gelmek gerçekten çok keyifliydi. Edindiğimiz deneyimler ile kurumlarımıza katacağımız değer ise yadsınamaz. Teşekkürler TÜSEV!”

Duygu Doğan

Türk Eğitim Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Sorunların farkında olmak, çözüme destek vermek ve değişimin bir parçası olmak, filantropiye para vermenin ötesinde bir anlam yüklüyor. Ülkemizde filantropinin gelişmesine kılavuzluk ettiği ve bu yoldaki çalışmalara katkı sağlayacak olmamıza imkan verdiği için TÜSEV’e teşekkür ederim.”

Leyli Doğanöz

Türk Diabet Cemiyeti
Filantropi Profesyonelleri 1. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı bir sivil toplum çalışanı olarak bana birçok şey kattı. İlk olarak sektördeki birçok gelişmeden nasıl haberdar olacağımı ve nerelerden takip edeceğimi, kimleri takip etmem gerektiğini öğrendim. Bunun yanında TÜSEV, alandan birçok başarılı isimle bir araya gelmemizi sağlayarak ağ kurmamızı sağladı. Kaynak geliştirme alanında çalışan biri olarak ise, Program kampanya oluşumunu ve uygulamasını daha detaylı algılamamı sağladı. İyi ki bu eğitimde bana da yer verdiniz… Teşekkürler TÜSEV!”

Nilay Taşçıoğlu

Sen De Gel Derneği
Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu

test

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, bana pratikte gerçekleştirdiğimiz çalışmaların teorik alt yapısını anlama ve farklı ülkelerdeki örnekler/uygulamalar ile karşılaştırma imkanı verdi. STK’lar için çok önemli olan finansal sürdürülebilirlik çerçevesinde “kaynağa” ulaşmanın ve stratejik olarak devamlılığı sağlamanın yollarını daha net bir şekilde öğrendim. Ayrıca farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum çalışanları ile tanışmak ve onların tecrübelerini paylaşmak da -hem mesleki hem de kişisel olarak- bana çok şey kattı.”

Gizem Girgin

Sivil Toplum için Destek Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“Altı ayda altı kere buluştuğunuz TÜSEV ekibi ve katılımcılarla birlikte ufuk açıcı tartışmaların içinde bulunmak sizi özel hissettirmenin yanı sıra çok daha fazla çalışmanız gerektiğini de yüzünüze vuruyor. Eğitimlerin en güzel yanlarından biri de farklı sivil toplum örgütlerinden ve sosyal girişimlerden temsilcilerle bir araya gelerek alanın nabzını tutmaya çalışmak oldu. Başından sonuna kadar heyecanla katıldığım programda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim!”

Andaç Yekta Doğru

Serebral Palsili Çocuklar Derneği
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı’nın filantropi ve sivil toplum alanında bana kazandırdığı teknik bilgi ve yöntemler elbette yadsınamaz. Ancak bu programın bana kazandırdığı en nitelikli şey, sivil toplumun eğitim, teknoloji, kadın ve insan hakları gibi pek çok farklı alanında çalışan entelektüel ve teknik bilgi donanımına sahip genç arkadaşlarımla tanışmak oldu. Program sayesinde kalıcı ve etkin diyaloglar kurduğumuza inanıyorum. Sivil toplumun da ihtiyacı olan en temel şeylerden biri bu değil mi zaten? Birlikte üretmek, birlikte gelişmek ve tecrübe paylaşımı.”

Tuba Çal

Çelikel Eğitim Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Programı, fon veren bir kuruluşta çalışan biri olarak sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçları ve dünyadaki akımlar doğrultusunda fon verme modellerimizi nasıl güncelleyebileceğimiz üzerine düşünme imkânı sundu. Daha adil bir dünya için farklı alanlarda çalışan uzmanları bir araya getirerek, tanışmaya ve dayanışmaya alan açtı. TÜSEV ekibine bu bütünlüklü eğitim programı ve yarattıkları paylaşım ortamı için çok teşekkürler.”

Ayşegül Bayar

Sabancı Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

‘’TÜSEV, Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı ile Türkiye’den ve dünyadan filantropi alanındaki eğilimlerin anlatıldığı ve deneyimli katılımcıların paylaşımlarda bulunduğu, başka bir yerde karşınıza çıkmayacak bir modelle alanı destekliyor. Kaynak geliştirme kültürünün, bağışçı motivasyonlarına ve bağışçılıkta yeni modellere dair fikirlerin paylaşıldığı program sivil toplumun sürdürülebilirliğine katkı sağlıyor. Bizimle deneyimlerini paylaştıkları için TÜSEV’e teşekkürler!’’

Kübra Karataş

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Sivil alanda çalışırken bir araya gelmek, deneyimlerimizi paylaşmak ve güncel konuları takip etmek çok kıymetli. Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı 6 ay boyunca bize tüm bu imkanları sundu. Aynı zamanda ele aldığımız konularla ilgili Türkiye’den ve dünyadan yenilikçi örnekleri görme ve o konuyla ilgili uzmanların görüşlerini dinleme fırsatı bulduk. Benim için dolu dolu bir eğitim programı oldu.”

Özen Pulat

Sabancı Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, altı ay boyunca her modülünü heyecanla beklediğim bir programdı. Birbirinden öğrenme ve birbiriyle paylaşma olanakları sunan programın sonunda, yeni kavram ve yöntemler öğrenmenin yanı sıra var olan bilgilerimi güncelleme fırsatı da yakalamış oldum. Filantropi, üzerinde hep birlikte çalışmamız, fikir üretmemiz ve harekete geçmemiz gereken bir alan. Bizleri bu hareketliliğin içine dahil eden TÜSEV’e ve bağışçılık kültürünün yaygınlaşması ve sürdürülebilir kaynakların gelişmesi adına programa dahil olan tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ederim.”

Ceren Erdem

Toplum Gönüllüleri Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı sırasında çalışma alanımda kullanabileceğim yeni yöntemler hakkında farkındalık kazandım ve sivil toplum sektöründe ilham alabileceğim birçok kaynakla tanıştım.  Diğer STK’larda çalışan arkadaşlarımla bir araya gelmek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak beklediğimden daha destekleyici oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Ece Çiftçi

Öğretmen Akademisi Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Türkiye’de stratejik bağışçılık kültürü ve bağışçı hakları konusunun geliştirilip yaygınlaştırılması gerektiğine inanıyorum. Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı boyunca bir yandan sivil alandan çok değerli insanlarla tanışma fırsatı buldum; diğer yandan da filantropi alanındaki küresel eğilimleri öğrenerek, bu eğilimlerin yerelleştirilip, ülkemizdeki STK’larda ne şekilde uygulanabileceği konusunda beyin jimnastiği yapma olanağım oldu.”

Burak Keskin

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu

“TÜSEV’in düzenlemiş olduğu Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, bağışçılık konusunda daha fazla bilgi edinmek isteyen kurumları bir araya getirip ortak sorunlar üzerine konuşulması ve olası çözümlerin birlikte değerlendirilmesi, ayrıca Türkiye ve dünyada bağışçılığın gelmiş olduğu noktayı alanında uzman kişilerden dinlemek ve yeri geldiğinde atölye çalışmaları yaparak deneyimsel sürece dahil olma imkânı sağlamış olması açısından oldukça besleyiciydi. İçeriği zenginleştirebilmek adına her ay profesyonelce hazırlanan TÜSEV ekibine, eğitim dönemi boyunca destek olan tüm konuk konuşmacılara ve katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Esra Yıldırmış

Köy Okulları Değişim Ağı Derneği
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“TÜSEV’in faydalı eğitimi ile üçüncü sektörün diğer sektörlerle ilişkisini ve dünyadaki durumunu konuştuk. Hayırseverlik ile stratejik bağışçılığın farkını incelerken, ‘#MiktarıDeğilYararı önemlidir’ dedik.  Birbirinden değerli konuşmacıları dinledik, sorularımızı sorduk, cevapları beraber bulduk. İlhamı bol, sohbeti keyifli, katılımcıları neşeli bu eğitime dâhil olduğum için çok mutluyum.”

Aslı Dağıstan Çevik

Yuva Derneği
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Benim için Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, birlikte öğrenme ve bütünleştirmeyi temsil ediyor. Bağış/bağışçı ilişkilerinin bir adım ötesine geçen programda yenilikçi kaynak geliştirme yaklaşımlarının yanı sıra geleneksel uygulamaların farklı alanlardaki çıktılarını analiz etme fırsatı sunuluyor. İşin en güzel tarafı da tüm bunlar keyifli bir ortamda gerçekleşiyor olması.”

Halil Mete Yapıcı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“TÜSEV söz konusu olunca beklentim tabii ki doyurucu eğitim içeriği ve alanda çalışan sivil toplumcularla bilgi paylaşımı ortamı idi. Beklentimin çok ötesine geçen, bilginin gerçekliğine değer verildiğini hissettiğim, açık iletişimin el üstünde tutulduğu, çok iyi planlanmış bir programla karşılaştım. İşini zevkle yapan, emeğini karşılıksız paylaşan, aklını ve kalbini açmış bir ekiple soluksuz geçen, sivil alana olan inancımı güçlendiren bir altı aydı benim için.”

Alper Akça

Genedos Kooperatifi
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Katılma fırsatı bulduğum bu kıymetli eğitimin, sürekli devinim hâlinde olan ve gelişen filantropi alanında hem bireysel hem de kurumsal düzeyde çok önemli olduğunu düşünüyorum. Küresel ve yerel yönelimler ile örnek çalışmaların yanı sıra, konuşmacı olarak katılıp tanışma ve verimli bir fikir alışverişi yapma fırsatı bulduğumuz isimlerle dolu program, her anlamda çok iyi düşünülmüş ve kurgulanmıştı. Farklı alanlardan profesyonellerin bir araya gelmesi, bize birbirimizin pratiklerinden öğrenme ve yeni ufuklar açma fırsatı tanıdı. Ayrıca program ekibinin her konudaki destekleyici ve çözüm odaklı yaklaşımı, program mezunlarıyla sürdürülebilir bir ilişki oluşturulması adına sağlam bir temel oluşturuyor.”

Ezgi Yılmaz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, el yordamıyla ilerlemeye çalıştığımız bu alanla ilgili perspektif kazandıran eğitim içerikleri ve kaynak önerilerinin yanı sıra bizi harika bir network ile tanıştırdı. Kendimize sık sık sorduğumuz “Başkaları bunu nasıl yapıyor?” sorusuna cevap olan deneyim paylaşımları da cabası. TÜSEV ekibine sonsuz teşekkürler!”

Mukadder Ezel Yılmaz

Koç Üniversitesi
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, Türkiye’de ve dünyada filantropi kavramının gelişiminin, kaynak geliştirmede yenilikçi yöntemlerin, uzman görüşlerinin ve alanda uygulanabilir örneklerin paylaşımının yapıldığı iyi kurgulanmış ve birlikte öğrenme/paylaşma alanlarının bolca yer aldığı bir program oldu. Özellikle farklı STK’larda çalışanlarla bir arada olmak, programın içeriğini güçlendiren ve fikir alışverişlerinin de önünü açan ortam sağladı.”

Hasan Altunok

Toplum Gönüllüleri Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

”Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, kaynak geliştirme ve bağışçılık kültürü hakkında detaylı bilgi edindiğim bir program oldu. Alandaki uzman kişilerle ve diğer STK’lardaki temsilcilerle alana dair deneyim paylaşımında bulunmak benim için çok kıymetliydi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Mehmet Saraç

Hayat Sende Derneği
Filantropi Profesyonelleri 5. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, içerik ve diğer katılımcıların fikirleriyle birlikte, çalıştığım alanla ilgili yeni tecrübeler edinmemi sağladı. Sebebini sorgulamadan, ezberden yaptığımız bazı işlerin sebeplerini öğrenmek bana çok şey kattı. TÜSEV ekibiyle, katılımcılarla, konuklarla tanışmak mutluluk vericiydi.”

Fatih Mehmet Akdan

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

25 yıldır sivil toplum için gönüllülük yapıyorum. Bu eğitim sayesinde özellikle bağışçıyı ve farklı bağışçı türlerini tanıma ve fon yaratmak için proje geliştirme konularında uygulamalı çalışmalar çok faydalı oldu. Bunun yanında nefis konuşmacılar ve hem TÜSEV hem de katılımcılardan oluşan harika bir ekip beni çok geliştirdi. Çok teşekkür ederim.”

Murat Ürüm

Renkli Kampüs
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı sunduğu öğrenme-uygulama imkanı ile STK çalışanlarının alana dair bilgi ve becerilerini artırmaya aracılık ediyor. Katılımcılarına güncel bağışçılık çalışmalarından haberdar olmanın yanı sıra, uluslararası bağışçılık, hibe programları, yasal düzenlemeler ve KSS projelerinin etki ölçümleri gibi farklı konularda da deneyim ve bilgi paylaşma olanağı sunuyor. Ayrıca uzman görüşü almak için etkili ve faydalı bir platform olduğunu düşünüyorum.”

Serpil Gümüş

Türk Eğitim Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, 3. sektörün en büyük ihtiyaçlarından bazılarına bütüncül bir bakış açısı ile odaklanıyor. Kurumlar arası öğrenme ortamı kuruyor, farklı bakış açılarını masaya yatırıyor ve iyi örneklerle yüz yüze iletişim olanağı yaratıyor. Hangi alandan olursa olsun, bu programda kurumların ve kişilerin edineceği önemli öğrenmeler var.”

Can Ercebe

Toplum Gönüllüleri Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 2. Dönem Mezunu

“Ülkemizde ve dünyada filantropinin durumunu anlamak,  kaynak geliştirme alanındaki yeni akımlar, yöntemler hakkında fikir sahibi olmak, her biri farklı bir sorunun çözümü için çaba sarf eden sivil toplum temsilcileriyle bir araya gelmek ufuk açıcı oldu. Eğitim süresince yapılan sunum ve önerilen kaynaklar, çalışmalarımda hep başvurduğum rehberler arasında yer alıyor. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.”

Demet Eyi

Darüşşafaka Cemiyeti
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

‘’Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı modülleri, sivil alanda çalışan bizlerin ihtiyacına yönelikti. Alanında uzman kişilerin sunumları, bilgi ve birikimleri bizler için kılavuz niteliğindeydi. Katılımcıların sivil alandan olması, çalıştığım alandaki insanları tanıma fırsatı sundu. Türkiye’de ve dünyada filantropinin güncel durumunu konuşmak farklı bakış açılarını görmeme imkân sağladı. İyi ki bu eğitim programına katıldım. Teşekkürler TÜSEV ailesi.’’

Hakan Kıroğlu

Pikan Ajans
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, vizyonumu ve dağarcığımı geliştiren bir program oldu. Program boyunca hem dünyadan ve Türkiye’den uygulamalar ve güncel eğilimler hakkında bilgimi geliştirdim hem de birçok insanla tanışmış oldum. Filantropi, daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğumuz bir alan ve bu program tam da bu ihtiyaca yönelik çalışıyor. STK’lar için sürdürülebilir kaynakların gelişmesi ve bağışçılık kültürünün yaygınlaşması için programa katılan ve emeği geçen herkesi çok değerli buluyorum.”

Hakan Özkan

Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu

“Dünyada ve Türkiye’de filantropinin gelişimi, bu alandaki yenilikler ve deneyimlerin paylaşıldığı çok etkili bir paylaşım platformuydu. Filantropi alanındaki yasal mevzuatlardan bu alandaki yenilikçi bağış toplama yöntemleri ve kampanyalara kadar birçok farklı alanda bilgi edinme ve deneyim paylaşma fırsatı buldum. Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı ile hem kendimi hem de hizmet verdiğim sivil toplum kuruluşunu bu alanda geliştirdiğime inanıyorum.”

Atıl Berk

Özel Olimpiyatlar Türkiye
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“Yeni bir başlangıç, yeni bir kavram, yeni bir yönte, yeni dostluklara adım ve yeni bir çevre! Tüm bu beklentilerime cevap bulduğum, zevkle öğrenme yaşadığım bu programa emeği geçen tüm ekibe teşekkürler.”

Nergis Aydın Uzun

Çelikel Eğitim Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 1. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı aracılığıyla TÜSEV filantropi konusunun tüm boyutları ile ele alındığı bir düşünce platformu yaratmanın ötesine geçti, değişimin bir parçası olmamıza imkan verdi. Hem TÜSEV hem ekibinin bitmeyen pozitif enerjisi, hem katılımcıların konuya bağlılığı ve değişim yaratma iradesi hem de konukların zengin içerikli sunumları için çok teşekkür ederim!”

Nur Beler Levi

TÜSİAD
Filantropi Profesyonelleri 2. Dönem Mezunu

“’Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı sayesinde vizyon ve değerleri paralel, pek çok farklı alanda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Bireysel deneyim ve paylaşımlar dışında bu program, bağış konusunda geniş bir çerçeve çizerek doğru bilinen yanlışları da görmemizi sağladı. Eğitim esnasında verilen örnekler ve araştırma konuları çok özgün ve günceldi. Programın interaktif bir temele oturtulması, eğitim sonunda fikirlerin karşılıklı ve rahatlıkla paylaşılabilmesi tüm katılımcılar için çok besleyici oldu. Programa katkı sunan herkese teşekkürler.”

Deniz Vural

Alternatif Yaşam Derneği
Filantropi Profesyonelleri 6. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı bu alanda çalışmak isteyenlere yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Program süresince yeni modeller, uzmanlar ve iyi örneklerle karşılaşmak ufkunuzu açıyor.”

Betül Selcen Özer

Tohum Otizm Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 1. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı, “bağış”ı bireyler arası toplumsal bir yardımlaşma aracı olarak gören düşünce setinin sınırlarını stratejik seviyede esneten, bütüncül bir program tasarımıyla bizi karşıladı. Bağışçı ve STK şapkalarını takmanın hangi soruları sormayı gerektirdiği üzerine düşündürdü. Doğru değer önerileri, kurgulanmış mesajlar, uyumlu araçlar ve hızlandırıcı partnerlerin, iyi örneklere ve etkili hikayelere dönüşme kapasitesini uygulamalı olarak gösterdi. Altı ay sonra bambaşka alanlardan gelen katılımcılar olarak içten teşekkürlerimizle kendi sektörlerimize uğurlanırken, filantropiyle ilgili eşsiz bir entelektüel kapasiteye sahip olduğumuzu ve bu kapasiteyi kendi kurumlarımızda gerçekleştirecek olmanın değerli sorumluluğunu hissettik.”

Elif Can İnalkoç

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 3. Dönem Mezunu

“Filantropi Profesyonelleri Eğitim Programı ile pratikte yaptığım işleri teorik olarak da öğrenme fırsatı buldum. Bağışçı ve STK bakış açıları ile bakabilmenin ne kadar kıymetli olduğunu tekrar hatırladım.  Dünyada ve Türkiye’de yürütülen iyi çalışmalar hakkında bilgi almak ilham verici; bağışçılar, özel sektör çalışanları ve sivil toplumdan uzmanlar ile bir arada olmak çok keyifliydi.”

İrem Yılgaz

Tohum Otizm Vakfı
Filantropi Profesyonelleri 4. Dönem Mezunu