İlham Veren Bağışçılar Anlatıyor Video Serisinin Yeni Dönemi Başlıyor

TÜSEV’in Değişim için Bağış Projesi kapsamında hazırladığı İlham Veren Bağışçılar Anlatıyor video serisinin yeni dönemi başlıyor. İlk kez 2017 yılında hayata geçirilen çalışma kapsamında, sivil toplum kuruluşlarına düzenli bağış yapan farklı profillerden 10 kişi bağışçılık motivasyonlarını paylaşarak, toplumda stratejik bağışçılık konusunda farkındalık yaratılmasına katkı sağlıyorlar.

Video serisinin yeni döneminde, geçimini hamallık yaparak kazanan Mehmet Ateş, sivil toplum çalışanı Birce Altay, müzisyen Kalben, Mazars Denge CEO’su ve Sürdürülebilirlik Elçisi İzel Levi Coşkun, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Genel Müdürü Görgün Taner, berber Rasim Uyan, editör ve yazar Hande Birsay, Fenerbahçe Erkek Basketbol ve Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı sporcusu Sinan Güler, 91 yaşındaki maraton koşucusu Safder Kartoğlu ve girişimci ve BigChefs markasının kurucu ortağı Gamze Cizreli bağışlarını neden sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yaptıklarını anlatarak bağışçılık deneyimlerini paylaşıyorlar.

Videoların tanıtımını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Her bir İlham Veren Bağışçının videosu 18 Mart haftasından itibaren, Pazartesi ve Perşembe günleri Değişim için Bağış’ın ve TÜSEV’in sosyal medya hesaplarından yaygınlaştırılacak. Videoları Değişim için Bağış’ın Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilir, #bağışyapıyorumçünkü, #değişimiçinbağış ve #miktarıdeğilyararı etiketlerini kullanıp paylaşarak Türkiye’de bireysel bağışçılık kültürünün gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.